masaz (1)
Kornelia Korbanek

Rehabilitacja i masaż

Studentka IV roku fizjoterapii na Gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. Posiada dyplom ukończenia kursu Masażu Tkanek Głębokich, kinesiotapingu i pierwszego modułu terapii manualnej. Dodatkowo odbyła kurs z masażu stemplami ziołowymi, dlatego może zaprosić Was również na cieplne relaksacyjne masaże całego ciała. W swojej praktyce zdobyła doświadczenie w wielu gabinetach fizjoterapeutycznych pod okiem znakomitych specjalistów, a sama pasjonuje się fizjoterapią dziecięcą oraz integracją sensoryczną. W jej spektrum zainteresowań znajduje się również holistyczna opieka nad tancerzami i dbanie o ich odpowiednie przygotowanie do zawodów czy treningów. W kontakcie z tymi pacjentami wykorzystuje przede wszystkim techniki masażu sportowego, terapię punktów spustowych, poizometryczną relaksację mięśni oraz kinesiotaping.

Masaż

OPIS ZAJĘĆ

Masaż jako ukojenie nie tylko napieć fizycznych ale i psychicznych. Odpowiedni dotyk, ucisk i ruch zmijeszają napięcia miesniowe i powieziowe, zwiększają ukrwienie tkanek, zwiększają przepływ krwi przez daną okolicę ciała oraz oddzałują na ośrdokowy ukad nerwowy, który „zasila” masowane miejsce. Wszystko to zrobione w odpowiedni sposób wywoła lawinę poztywnych skutków miejscowo lub ogólnie na całe ciało.

Nasi terapeuci korzystają z szerokiego wachlarza metod i sposobów masażu. Wypróbuj wszystkich i wybierz odpowiedni dla siebie:

Masaż stemplami ziołowymi

OPIS ZAJĘĆ

Tu, łączą się ziołolecznictwo, masaż i aromaterapia, aby zapewnić Ci niezapomniane wrażenia

Panaceum na całe ludzkie cierpienie zawsze było poszukiwane w naturze. Wszystkie leki, kosmetyki itp. Pochodzą z flory i fauny. I tak, stosowanie ziół było szeroko praktykowane i rozpoznawane w całej historii.

Integracja ziołolecznictwa i technik masażu powstała w Indiach, ale później została rozwinięta w Tajlandii. Tutaj również stosowanie stempli, czyli torebeczek wypełnionych różnymi ziołami, połączono z masażem.

Masaż obejmuje zabieg na całe ciało za pomocą rozgrzanych stempli i różnych ziół. Ciepło sprawia, że ​​znajdujące się w środku zioła lepiej uwalniają swoje olejki i esencje, a skóra lepiej się otwiera i wchłania. Rezultatem jest błogie doświadczenie, które może złagodzić różne, trapiące Cię bóle. Dodatkowo Twoja skóra pozostanie zrewitalizowana, w pełni odżywiona i nawilżona oraz będzie wyglądać wspaniale!

Kinesiotaping

OPIS ZAJĘĆ

Kinesiotaping, inaczej: plastrowanie dynamiczne, to metoda fizjoterapeutyczna polegająca na naklejaniu na ciało specjalnych plastrów. Dzięki temu uruchamiane są procesy samoleczenia organizmu: w sposób całkowicie nieinwazyjny i niewymagający wysiłku ani dużych nakładów finansowych. Fenomenalne? Zapewne. Skuteczne? Jak najbardziej – potwierdzają to nawet zawodnicy biorący udział w olimpiadach.

Kinesiotaping nie jest przeznaczony tylko dla tych, co sport przedkładają ponad wszystko. Wprawdzie plastry dla sportowców są nadal najlepiej znane osobom profesjonalnie związanym z boiskami i siłowniami, ale do skuteczności elastycznych pasków materiału przekonuje się także coraz więcej zwykłych zjadaczy chleba. Bo plastrowanie dynamiczne pomaga wszystkim, którzy potrzebują leczniczego wspomagania układu ruchu, nie chcą być narażeni na kontuzje lub też chcą wspomóc mięśnie i wiązadła.