MIKHAIL Karnaukhov (2) (1)
Instruktorzy

Mikhail

BALET/ TANIEC KLASYCZNY

Jednym z najważniejszych celów zajęć jest ukazanie istoty tańca klasycznego, który polega nie tylko na samym doskonaleniu techniki, ale również na odpowiednim połączeniu ruchów ciała z muzyką i uczuciami tancerza. Michaił szczegółowo wytłumaczy jak prawidłowo wykonywać poszczególne figury oraz w jaki sposób łączyć ze sobą ruchy całego ciała, a nie tylko samych stóp i nóg. Dzięki tej pięknej i trudnej sztuce nauczymy się nie tylko jak lepiej pracować ciałem, ale również jak siłą woli, a nie tylko samego ciała dążyć do jak najlepszego wykonania pozycji i pas baletowych.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Taniec współczesny wywodzi się z tańca klasycznego, jednak umożliwia dużo większą dowolność ruchów, które nie są sztywno skodyfikowane. Dzięki temu tancerz ma możliwość swobodniejszego tworzenia układu w oparciu o swoje własne emocje, charakter i indywidualne możliwości fizyczne. Prowadząc zajęcia Michaił poświęca dużo czasu nauce twórczej improwizacji, która pozwala na wychodzenie poza ograniczenia i odnajdywanie nowych możliwości i zasięgów naszego ciała oraz na zwiększenie świadomości tańca w zgodzie z własnym rytmem i oddechem. Na zajęciach będzie również czas na naukę nowych ruchów oraz jednego lub kilku układów stworzonych w trakcie warsztatów. Zajęcia te dadzą możliwość zarówno fizycznego rozwoju tanecznego jak i lepszego zrozumienia siebie i własnego ciała, co pozwoli uczestnikom na bardziej twórcze podejście do tańca jako sztuki i sposobu tworzenia.

BALET NA POINTACH/TANIEC W POINTACH

Taniec w pointach jest dla wielu z nas nieodłącznym elementem tańca klasycznego i spektakli baletowych. To dzięki tej technice ruchy tancerek wydają się tak zwiewne i nieziemskie, budząc podziw widowni. Za tą lekkością stoją jednak lata ciężkiej pracy, dlatego ważne jest, aby od początku nauki pracować pod okiem doświadczonego pedagoga, który poprawi nasze błędy. Zajęcia prowadzone w ramach warsztatów skierowane są do osób o różnym stopniu zaawansowania. Prowadzone będą w spokojnym tempie, w dużej mierze przy drążku tak, aby nawet początkujący mogli bezpiecznie wykonać wszystkie ćwiczenia.